DASK Ev Sahibi Mi Kiracı Mı Öder? Kim Yaptırır? - Panda Sigorta
 

DASK Ev Sahibi Mi Kiracı Mı Öder? Kim Yaptırır?

Kiralık olan konut ve işyerlerinde DASK ev sahibi mi kiracı mı öder sorusu en çok akıl karıştıran konular arasında yer almaktadır. Bugün sizler için Panda Sigorta olarak bu konuya son noktayı koyacak cevabı bulduk. Peki, DASK ev sahibi mi kiracı mı öder? DASK’ı kim yaptırır? Daskı kim yaptırır? Kiracı DASK yaptırmak zorunda mı? Deprem sigortası kiracıya mı ait? İşte detaylar…

DASK ev sahibi mi kiracı mı öder?

Birçok ev sahibi ve kiracı DASK kim yaptırır sorusunun cevabını arıyor. “DASK poliçesini yaptırmak ev sahibine aittir.” Fakat kiracı ile anlaşılması durumunda DASK kiracı tarafından da yaptırılabilir. Poliçe üzerinde sadece yaptıran olarak kiracı gözükse dahi herhangi bir deprem durumunda DASK ödemesi ev sahibine yapılır. Bu nedenle DASK’ı kim yaptırır sorusunun cevabı net bir şekilde anlaşıldığını söyleyebiliriz.

dask kiraci mi ev sahibi mi yaptırır

Kiracı DASK yaptırmak zorunda Mı?

Kiracı, kiraladığı ev veya işyeri için DASK yaptırmak zorunda değildir.” Fakat, elektrik ve su aboneliğinde DASK zorunludur. Bu nedenle abonelik almadan önce mülke DASK yaptırılmak zorundadır.

DASK yaptırırken tapu gerekli mi?

DASK, zorunlu deprem sigortası ev sahiplerinin beyanları doğrultusunda her yıl yenilenmektedir. Bu nedenle DASK sigortası yaptırırken gerekli bazı bilgiler vardır. “DASK yaptırırken tapu gerekmez.” Bu nedenle aşağıdaki bilgiler zorunlu deprem sigortası yaptırmak için yeterlidir;

  • Ev sahibi T.C kimlik numarası,
  • Bina inşaat yılı,
  • Bina kat sayısı,
  • Ev kaçıncı katta,
  • Ev metrekaresi,
  • Tam ve açık adres.

Bu gibi bilgilerin olması yeterli olacaktır.

dask yaptırma

DASK nasıl yaptırabilirim?

DASK yaptırmak oldukça basittir. Yukarı da yer alan bilgilere sahip iseniz bizleri arayarak rahat bir şekilde DASK poliçenizi yaptırabilirsiniz. Ödeme kredi kartı veya banka hesabına havale, eft yolu ile yapılmaktadır. Bize ulaşabilmek için  0532 255 21 18 telefon numaramızı arayabilir veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. Poliçeniz 10 dakika içerisinde hazırlanıp size sunulacaktır.

Panda Sigorta da bende varım! Sağlık, araç, konut, bireysel emeklilik, seyahat ve diğer poliçe türleri üzerine müşteri ve gelecekte ki müşterilerimize en doğru bilgiyi sunmak için buradayım.

Sigorta Satışında Yüksek Komisyon Kazanın!

Ruhsat Seri No Nerede Yazar?

Trafik Sigortası taksit yapan bankalar var mı?

TIKLA ARA