Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası 2024 - Panda Sigorta
 

Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası

Ehliyetsiz araba kullanmak aracı kullanan kişiyi riske sokacağı gibi trafik de duran veya seyir halinde ki araçları da sıkıntı ya sokabilir. Bu nedenle ehliyet yanında olmadan araç kullanmak kesinlikle yasaktır. Ehliyetsiz şekilde trafiğe çıkmak kesinlikle yasaktır.

Ehliyetsiz şekilde trafiğe çıktığınız anlaşılır ise ayrı ayrı olarak hem kişiye he de araç sahibine ehliyetsizlik cezası yazılacaktır.

Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası 2024

Her yıl ehliyetsiz araç kullanma cezası değişiklik göstermektedir. 2024 yılı için ehliyetsiz araç kullanma cezası 12.978 TL olarak açıklanmıştır. Bu nedenle ne olursa olsun ehliyetsiz araba kullanmamak gerekir. Harici olarak bir de aracın trafik sigortası yok ise trafik sigortasız araç kullanmak nedeni ile ceza kesilir.

Ehliyetsiz Motor Kullanma Cezası 2024

Trafik kurallarına uymamak oldukça caydırıcı olması için cezalar yüksek tutulmuştur. 2024 yılı için ehliyetsiz motor kullanma cezası 12.978 TL olarak belirlenmiştir.

Ehliyet Yetersizliği Cezası 2024

Birçok araç sürücüsü ehliyet yetersizliği ile ehliyetsiz araç kullanma aynı değerlendirmektedir. Fakat ikisi tamamen birbirinden farklı eylemlerdir.

Ehliyet yetersizliği, sizin bir ehliyetiniz var fakat kullandığınız araç için uygun değil anlamı taşır. Buna örnek verecek olursak B ehliyeti ile kamyon süremezsiniz. Bunun için E ehliyetine sahip olmanız gerekir.

2024 yılı için ehliyet yetersizliği cezası 6.439 TL olarak belirlenmiştir.

Panda Sigorta da bende varım! Sağlık, araç, konut, bireysel emeklilik, seyahat ve diğer poliçe türleri üzerine müşteri ve gelecekte ki müşterilerimize en doğru bilgiyi sunmak için buradayım.

Sigorta Satışında Yüksek Komisyon Kazanın!

Ruhsat Seri No Nerede Yazar?

Trafik Sigortası taksit yapan bankalar var mı?

TIKLA ARA